13
حسین سبحانی‌نیا
این اظهارنظر در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است. سبحانی‌نیا که عضو هیات رییسه مجلس است، در حالی از تصویب نشدن نهایی تبصره ماده ۲۷ قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست سخن می‌گوید که این تبصره در اسفند ۱۳۹۱ در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان نیز ایرادی بر آن نگرفته است. با وجود این که این لایحه از سال ۱۳۸۷ در مجلس مطرح بوده است و در یک سال گذشته برای چهارمین بار در صحن مجلس طرح شده است، عصو هیات رییسه مجلس مدعی است که این طرح هنوز در مرحله مقدماتی است.

سبحانی‌نیا اظهار کرد: موضوع ازدواج با فرزندخوانده در حاشیه طرح حمایت از فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست مطرح شد و هیاهویی که در حاشیه آن ایجاد شده متاثر از فضای تبلیغاتی خارجی است و هنوز به تصویب نرسیده است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ختمی که از سوی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: چنین چیزی با شکلی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود در مورد ازدواج با فرزندخوانده به هیچ وجه یکی نیست و این موضوع از نظر شرعی نیز نمی‌تواند مورد تایید باشد.

وی افزود: در مورد کلیات طرح نیز هنوز در مرحله مقدماتی است و این طرح در صحن علنی مطرح نشده است و قطعا فرصت برای اظهارنظر در مورد آن وجود دارد.

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!