DSC_5140-580x330خبر خیلی ساده است. محمد بیاتیان، نماینده‌ی بیجار در مجلس در اعتراض به بودجه ۱۳۹۳، نگاه بودجه را به سمت و سوی استان‌های برخوردار دانست و گفت متاسفانه سهم و نگاهی که در لایحه بودجه امسال به کردستان شده، نگاهی فرزندخواندگی است. در این گفتار سهم کمتر فرزندخوانده در مقابل فرزند زیستی طبیعی جلوه داده می‌شود. این اصرار بر استفاده از تعبیر فرزندخواندگی برای سهم‌خواهی ریشه در تفکری متحجرانه دارد که فرزند زیستی را برتر می‌داند. پیشتر نیز عسگری مربی تیم ملی تکواندو از عدم پرداخت جایزه به ملی‌پوشان تکواندو شکوه کرده بود و گفته بود که تکواندو فرزندخوانده ورزش است.

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

۵ پاسخ

 • شمیم۱۹ دی, ۱۳۹۲ در ۱:۱۳ ب.ظ

  متاسفم .
  فقط همین .
  شاید اگر نماینده ها جور دیگری فکر می کردند . اوضاع اینگونه که هست نبود برای کودکان بی سرپرست و بد سرپرست

  پاسخ
 • علی پ۱۷ آبان, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۴ ق.ظ

  متاسفم به حال مردم بیجار که ایشان نماینده اشان است.

  پاسخ
  • مدير سايت۱۹ آبان, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۴ ق.ظ

   این گفته‌ی نماینده‌ی بیجار ربطی به مردم این شهر ندارد. این نگاه به فرزندخواندگی در جامعه ریشه دارد و بسیاری از افراد ناخودآگاه درباره‌ای این گونه حرف می‌زنند. قصد ما از طرح این موارد آگاهی‌بخشی است تا در انتخاب واژه‌ها و صحبت‌هایمان دقت بیشتری داشته باشیم.

   پاسخ
 • شکیبا۶ مرداد, ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

  نماینده ها در مورد قوانین فرزند خواندگی خوب عمل کردند در سال ۹۲ ولی چرا دولت ماده ۲۱ قانون حمایت از کودکان بی سرپرست را به وزارتخانه ها اعلام نکرده است گویا!چرا ما مادران پس از سال ها خدمت دولتی نباید از مرخصی مصوب مجلس استفاده کنیم ولی مادران بارور با تجربه کاری کم بارها به مرخصی های قبل از زایمان می روند حتی.من منتظر پاسخم از جانب آگاهان و مسوولان.چرا ماده ۲۲ به وضوح به ثبت احوال ابلاغ شده.چرا ازدواج….. را جار زدند که صدای بقیه مواد قانونی خفه شود؟؟؟

  پاسخ
  • مدير سايت۸ مرداد, ۱۳۹۴ در ۱:۳۵ ق.ظ

   ماده ۲۱ قانون که حقوق فرزندان زیستی از جمله حق اولاد و مرخصی زایمان و بیمه کودک فرزندخوانده را به رسمیت می‌شناسد از نقاط قوت این قانون است. هر چند در مجموعه قانون جدید نسبت به قانون مصوب ۱۳۵۳ ضعف‌های بیشتری دارد. مصوبه اولیه مجلس، ایرادهای بسیار کمتری داشت اما حل ایرادهای شورای نگهبان باعث شد که قانون به شکل فعلی در بیاید.
   در خصوص ماده ۲۲ و مرخصی زایمان و حق اولاد، لطفن تجربه‌ی خودتان را بنویسید تا در سایت منتشر کنیم. این کاری است که از این سایت برمی‌آید.

   پاسخ

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!