آیین‌نامه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست (قانون فرزندخواندگی) منتظر تصویب در هیات وزیران است. معاون اجتماعی سازمان بهزیستی تهران با اعلام این خبر به خبرنگار میزان گفت: بهمن ماه سال گذشته آیین‌نامه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سازمان بهزیستی تدوین و نهایی شد.

محمد نفریه تصریح کرد: این آیین ‌نامه از طریق وزیر دادگستری به هیات دولت تقدیم شده و در کمیسیون اجتماعی و حقوقی دولت تصویب شده و منتظر طرح در  هیات دولت است. وی ادامه داد: این آیین‌نامه ۲۰ ماده دارد که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک مورد تصویب هیات وزیران قرار بگیرد. نفریه خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن و تصویب این آیین‌نامه، کودکانی که برای واگذاری باید ۳ سال از تحت پوشش بودن آن‌ها در سازمان بهزیستی می‌گذشت از این پس به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌ها سپرده می شوند و در این صورت بسیاری از مشکلات سازمان بهزیستی در رابطه با فرزندخواندگی برطرف می‌شود.

لازم به ذکر است قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۲در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۲ به تایید شورای نگهبان رسید و در تاریخ اول آبان ماه ۱۳۹۲ از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است ولی با وجود گذشت نزدیک به یک سال از اجرای این قانون، هنوز آیین‌نامه آن در هیات دولت تصویب نشده است.

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!