adoptionمعاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در سایت خود زیر عنوان بخشی با عنوان آنچه باید بدانید مطلبی با عنوان «مفهوم دقیق فرزندخواندگی و سرپرستی» منتشر کرده است که هر چند کوتاه است اما پر از نگاه نامناسب به فرزندخواندگی است. در این نوشته‌ی کوتاه رابطه فرزندخوانده با پدر و مادرش غیرطبیعی و غیرواقعی خوانده شده است و از رابطه میان آنها به عنوان رابطه‌ای مصنوعی یاد کرده است. جای سوال است که چنین نوشته‌ای در سایت معاونت اجتماعی دادکستری کرمان چه ضرورتی دارد. چه اصراری است که این نگاه غلط را با عنوان چیزی که باید دیگران بدانند، ترویج کنیم. اسف‌بار است که این متن را نهاد قضاوت منتشر کرده است که در چنین مواردی تصمیم‌گیری می‌کند و بی‌تردید چنین نگاهی بر احکام صادره آنها تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

«غیر از رابطه پدر و فرزندی یا مادر و فرزندی که میان والدین و فرزندان طبیعی آنها برقرار است ، ممکن است اشخاص، سرپرستی و نگهداری از کودکان دیگران را، درست همانند کودکان خود بر عهده بگیرند؛ که به  چنین رابطه مصنوعی و غیرطبیعی در اصطلاح، فرزندخواندگی یا «سرپرستی» گفته میشود.
فرزندخواندگی علی‌رغم شباهت بسیاری که به ارتباط میان والدین و فرزندان دارد، تفاوت‌های اساسی هم با آن دارد و به هیچ عنوان باعث نمی‌شود که فرزندخواندگان، فرزندان واقعی و طبیعی سرپرستان محسوب شوند و مثلا از آنها ارث برند.»

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

۲ پاسخ

  • حامد۹ اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۷ ب.ظ

    اینگونه دیدگاه های متحجرانه و دگم اندیشانه تدریجا از جامعه رخت بر میبندد .انسانهای با این دیدگاه انقدر کوتوله و کوچک هستند که از جامعه حذف میشوند. زنده باد انسانیت.

    پاسخ
  • ساجده۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۴ در ۵:۳۶ ب.ظ

    چرا در جامعه ما همه خودشون رو عاقل و محق نظر میدانند اگر فرزندخوانده فرزند حقیقی و واقعی ما نیست پس چرا پیامبر بیش از ۴ فرزندخوانده داشته یکی از آنها نامش زینب بوده پیامبر فدیه اورا پس میفرستد و همسرش را که بعد از اسارت مسلمان شده بود آزاد میکند ولی متاسفانه برخی افراد از قشری مسلکی هم سطحی تر هستن

    پاسخ

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!