۱۴۳۳۶۷۸۹۱۷۹۲۲_borna ghasemi-5
حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور است. به تازگی (چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴) خبرگزاری مهر گفتگویی با او کرده است که پر از غلط‌های فاحش درباره‌ی قوانین و آمارهای مربوط به فرزندخواندگی است. موضوعی که مسئولیت آن بر عهده‌ی یکی از دفاتر تحت مدیریت وی است. بگذارید ناآگاهی‌های وی را مرور کنیم.

  • وی گفته است که به ازای هر ۶ یا ۷ کودک یک خانواده‌ی متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد. در حالی که چنین آماری کاملن غلط است. پیش از این بارها (۱ / ۲ / ۳ / ۴) عنوان شده است که به ازای هر کودک بی‌سرپرست که واگذاری سرپرستی دایم آن طبق قانون ایران ممکن است، ۶ تا ۷ متقاضی وجود دارد. در روایت مسعودی فرید این عدد برعکس شده است. تعداد کودکان بی‌سرپرست در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ نفر در مقابل بیش از ۲۰۰۰۰ کودک بدسرپرست است. حتی اگر متقاضیان فرزندخواندگی را که با توجه به ۷ برابر بودن‌شان نسبت به کودکان بی‌سرپرست، حدود ۷۰۰۰ زوج برآورد می‌شود به کل کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در نظر بگیریم، به ازای هر ۳ کودک مراکز بهزیستی، ۱ متقاضی وجود دارد.
  • ادعا شده است متقاضیانی که برای فرزندخواندگی کودک بی‌سرپرست به مراکز بهزیستی مراجعه کنند، نهایتن ۴ ماه باید منتظر بمانند و در مدت کوتاهی روند واگذاری انجام می‌شود. دوره‌ی انتظار برای فرزندپذیری دست‌کم ۲ سال است. در تهران، بسیاری از خانواده‌هایی که در ماه‌های نخست ۱۳۹۲ پرونده‌شان را تکمیل کرده‌اند، منتظرند تا کودکی را به آنها معرفی کنند. معلوم نیست که این ۴ ماه از کجا آمده است.
  • مسعودی فرید فرایند قضایی واگذاری کودکان بدسرپرست در دادگاه‌ها را طولانی دانسته است که به دلیل استعلام‌ها مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا تمام مراحل فرزندخواندگی طی شود که گاهی تا ۲ سال طول می‌کشد. استعلام‌ها شامل سوپیشینه، سلامت جسم و روان و عدم اعتیاد به الکل و مواد مخدر است. دریافت نامه‌ی استعلام از دادگاه، انجام آزمایش‌ها و گرفتن نتایج و کپی استعلام‌ها با مهر دادگاه، حداکثر یک ماه زمان می‌برد. اما این موضوع، مشکل اصلی چنین ادعایی نیست. بر خلاف ادعاهای مکرر مدیران سازمان بهزیستی، طبق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست، امکان واگذاری سرپرستی دایم کودکان بدسرپرست وجود ندارد. آنچه در این قانون به آن اشاره شده است، تاکید دوباره بر دو ماده‌ی قانونی دیگر است که واگذاری سرپرستی موقت کودکان بدسرپرست را ممکن می‌داند. سرپرستی موقت با فرزندخواندگی متفاوت است و در بهزیستی نیز از آن با امین موقت یاد می‌شود. به طور معمول چون متقاضی سرپرستی موقت کودکان بدسرپرست کم است و تعدادشان بسیار کمتر از ۲۴۰۰۰ کودک بدسرپرستی است که در مراکز بهزیستی زندگی می‌کنند، زمان انتظار خانواده‌ها باید کوتاه‌تر از وقتی باشد که خانواده‌ای متقاضی فرزندخواندگی (سرپرستی دایم) یک کودک باشد، اما در روایت معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، معکوس است.
  • با وجودی که در این گزارش به واگذاری سرپرستی کودکان بدسرپرست و زمان آن و استعلام‌ها و جزییات دیگر اشاره شده است، مسعودی فرید می‌گوید بر اساس قانون فرزندخواندگی که مربوط به سال‌های قبل است، کودکان بدسرپرست برای واگذاری مشکل قانونی دارند که در قانون جدید که به زودی به تصویب مجلس می‌رسد، راحت‌تر شده است. قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست که به قانون فرزندخواندگی موسوم است در مهر ۱۳۹۲ به تصویب نهایی مجلس و تایید شورای نگهبان رسیده است. این قانون به دلیل وجود تبصره‌ی ماده‌ی ۲۶ که ازدواج فرزندخوانده و سرپرست را با اجازه‌ی دادگاه جایز می‌دانست، مورد اعتراض بسیاری از فعالان اجتماعی قرار گرفت. هیچ لایحه یا طرح جدیدی در مجلس مطرح نیست که به زودی تصویب شود. علاوه بر این، طبق قانون جاری امکان واگذاری سرپرستی موقت کودکان بدسرپرست وجود دارد. با توجه به مذاکرات مجلس و شورای نگهبان در خصوص قانون مصوب ۱۳۹۲، امکان تصویب قانونی که واگذاری سرپرستی دایم کودک بدسرپرست را ممکن کند، وجود ندارد و این ادعا که با قانون جدید واگذاری سرپرستی کودکان بدسرپرست راحت‌تر خواهد شد، کاملن بی‌بنیان است.
  • چند روز قبل (شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴) نیز مصاحبه‌ای با مسعودی فرید منتشر شده بود که در آن از تصویب لایحه‌ی فرزندخواندگی در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داده بود. موضوع‌های این لایحه نحوه‌ی درج نام والدین زیستی در شناسنامه یا اسناد سجلی و نحوه‌‌ی درخواست متقاضیان فرزندخواندگی مقیم خارج از کشور از جمله مواردی است که در این لایحه مورد توجه قرار گرفته است. این لایحه هنوز در دولت تصویب نشده است. در آنجا نیز دو موضوع فرزندخواندگی افراد مقیم خارج از کشور و طی روال قانونی برای کسانی که پیشتر از مسیر غیرقانونی کودکی را به فرزندی گرفته‌اند، خلط شده است. مسعودی فرید در انتها نیز گفته است اجرایی شدن لایحه فرزندخواندگی نیاز به تصویب مجلس دارد که امیدوار است به زودی تمام روال‌های قانونی‌اش را طی کند. به نظر می‌رسد مسعودی فرید گول کلمه‌ی لایحه را خورده است. درست است که آنچه دولت برای تصویب به مجلس پیشنهاد می‌کند، لایحه است اما هر لایحه‌ای که در دولت طرح و مصوب می‌شود، به مجلس نمی‌رود. به عبارتی هر گردی گردو نیست. این لایحه در واقع آیین‌نامه‌ی اجرایی قانون مصوب ۱۳۹۲ است که تصویب آن در دولت کفایت می‌کند.

این که معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تا این حد نسبت به حوزه‌ی کاری‌اش بی‌اطلاع باشد، تاسف‌بار است اما تاسف‌بارتر این است که با وجود این سطح دانش و اطلاع، در این باره گفتگو می‌کند و این کار را به مدیران زیرمجموعه‌اش که به احتمال بسیار اطلاعات‌شان از وی بیشتر است، واگذار نمی‌کند. و از آن اسف‌بارتر این که بعید می‌دانم کسی مستقیم در چشم‌هایش نگاه کند و ناآگاهی‌اش از حوزه‌ کاری‌اش را به او گوشزد کند.

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!