۱۰۴۳_۱۰۳به گزارش تابناک رضوی، هر ساله تعدادی کودک به شیرخوارگاه‌ها و مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست واگذار می‌شوند. از سویی همیشه زوج‌هایی هم وجود دارند که صاحب فرزند نمی‌شوند و در صف طولانی برای پذیرفتن فرزندخوانده منتظر می‌مانند. اما نکته قابل توجه، وجود فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرستی است که علاوه بر محروم بودن از وجود پدر و مادر، دچار عارضه‌های مختلف جسمی نیز مثل شکاف کام و یا مشکلات قلبی یا گوارشی هستند.
گاهی ممکن است کودک بی‌سرپرستی به خاطر مشکلی جسمی که در همان سنین کودکی قابل درمان است، تا آخر عمر رنج بی‌کسی را با خود حمل کند و هیچ گاه صاحب خانواده نشود. سنت پسندیده‌ای مدتی است فراگیر شده و انسان‌های خداجویی شروع به فرهنگ‌سازی برای قبول سرپرستی کودکان بیمار و خردسال کرده‌اند.
اکثر خانواده‌ها از قبول سرپرستی کودکان بیمار و یا بالای ۴ سال هراسانند و فکر می‌کنند این بچه‌ها لطمات روحی زیادی را متحمل شده‌اند و قبول سرپرستی آنها کار اشتباهی است؛ اما در این بین زوج‌هایی هم هستند که توانایی سرپرستی این کودکان را در خود می‌بینند و از انگیزه و انرژی بالایی در این راه برخوردارند.
دکتر علیرضا آزاد یکی از انسان‌های شریف مشهدی است که با داشتن دو فرزند، اقدام به سرپرستی یک کودک ۴ و نیم ساله از بهزیستی کرده است. (روایت وی از فرزندپذیری را در اینجا بخوانید) در ایام پربرکت ماه شعبان، خانواده دکتر آزاد یک گردهمایی با حضور خانواده‌های فرزندپذیر و عضو «کمپین بچه‌های خاص» و مدیریت و مسئولان شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع) را برپا کردند. «کمپین بچه‌های خاص» یک حرکت خودجوش مردمی است که رسالت خود را حمایت از کودکان بیمار و بزرگسال بهزیستی قرار داده است و با توجه به نیت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه این گروه، مورد حمایت این ارگان نیز قرار گرفته‌اند.
دکتر اصغری نکاح، استادیار دانشگاه فردوسی مشهد نیز میهمان این گردهمایی بود. وی در خلال سخنان کوتاهی که برای خانواده‌ها ایراد کرد، گفت: از خانواده‌ها تقاضا دارم که این راه را با گرفتن مشاوره‌های به موقع از صاحبان نظر برای خود هموار کنند و هیچ وقت مشورت و همفکری را در این زمینه فراموش نکنند. این استادیار دانشگاه افزود: قبول سرپرستی کودکان بی‌سرپرست یکی از کارهای باارزش و البته سخت است که شیرینی آن به تمام سختی‌هایش می‌ارزد.
سرکار خانم پیرنهاد مدیریت محترم شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع) مشهد نیز در گفتگو با خبرنگار تابناک رضوی گفت: خانواده‌هایی که در این جمع قرار دارند، انسان‌های بی‌نظیر و توانمندی هستند که وقتی در کنار آنها هستم از وجودشان انرژی می‌گیرم. وی افزود: خراسان رضوی یکی از استان‌های پیشتاز در واگذاری کودکان بیمار به خانواده‌ها است و افتخار می‌کنیم که تاکنون بیش از ۳۰ کودک را با مشکلات مختلف جسمی به خانواده‌ها واگذار کرده‌ایم.
مدیر شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر(ع) خاطرنشان کرد: انتظار ما از همه رسانه‌ها این است که در زمینه فرهنگ‌سازی برای فرزندپذیری تمامی کودکان بی‌سرپرست، حتی کودکان بیمار یا کودکانی که به سنین بالاتر از نوزادی و نوپایی رسیده‌اند فعالیت کنند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با «کمپین بچه‌های خاص» می‌توانید با شماره پیامک ۳۰۰۰۳۳۰۰ و یا farzandkhandeh@ در تلگرم ارتباط برقرار کنید.

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!