فیلم مادر من داستان فرزندپذیری کودکی به نام ارو است که در جنگ جهانی دوم از فنلاند به سوئد منتقل می‌شود. داستان را ارو در بزرگسالی برای مادر زیستی خود بازگو می‌کند. سیگنه زنی است که دختر خردسال خود را از دست داده و به همراه همسرش متقاضی پذیرش دختری است. اما پسری ۹ ساله به نام ارو را به آنها معرفی می‌کنند. سیگنه از این وضعیت غافلگیر می‌شود و همسرش را ترغیب می‌کند که در اولین فرصت ارو را پس بدهند. ارو نیز دلش می‌خواهد نزد مادر زیستی خود بازگردد. با وجود این مقاومت‌ها، رفته‌رفته آنها به یکدیگر دلبسته می‌شوند و رابطه عمیقی بین مادر فرزندپذیر و فرزندخوانده برقرار می‌شود.
فیلم مادر من پراحساس، مملو از دیالوگ‌ها و موقعیت‌های پرچالش روانشناختی در زمینه موضوع‌های فرزندپذیری است. این فیلم نامزد جایزە اسکار و جزو پانزده فیلم برتر حوزه فرزندخواندگی است که

در ایران نیز به نمایش درآمده است. یکی از دیالوگ‌های ماندگار این فیلم زمانی است که ارو به مادر زیستی خود کریستی می‌گوید «مادر واقعی من سیگنه بود، تو هیچ‌گاه برام مادری نکردی.»

قطعه مادر من را بشنوید

ممكن است اين موارد را هم بپسنديد!

۱ پاسخ

  • روزبه۲۶ تیر, ۱۳۹۶ در ۷:۲۷ ب.ظ

    دست شما درد نکنه از معرفی! همین الان از کتاب‌خونه خواستم که یک نسخه‌اش رو قرض بگیرن و برام کنار بگذارن. من این فیلم رو همیشه در قفسه‌ها می‌دیدم و نمی‌دونستم به فرزندخواندگی مربوطه.

    پاسخ

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!